Hele ferieboligen

Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach

Bildegalleri av Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach

Terrasse/patio
Innvendig
Overnattingsstedets uteområder
TV og bøker
Strand

Hele ferieboligen

3 soverom2 bad

Populære fasiliteter

  • Kjøkken
  • Vaskemaskin
  • Tørketrommel
  • Kjæledyrvennlig
  • Aircondition
  • Parkering

Velg datoer for å se priser

Om dette overnattingsstedet

Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach

  • Point Taken

    Welcome to Point Taken, your peaceful riverfront retreat located across from Elenor Park, a one block stroll to the sandy beaches of South Beach and Castlewood Beach Park.

    Wake up each morning to spectacular sunrises, river views, and enjoy your coffee in a screened-in porch looking out over the water.


    This smartly designed and cozy home features two comfortable bedrooms and a den with a pullout double bed. Two full bathrooms make it a perfect getaway for families, couples, or small groups looking to relax.



    The home includes:

    A fully equipped kitchen which includes an air-fryer and a wine cooler

    Large windows provide bright light throughout the cottage.

    Ample outdoor space where you can sit, unwind, and take in the views.

    Whether you’re planning a relaxing weekend, beach combing, or simply a quiet escape, this river-view cottage provides the perfect setting. Spend your days enjoying the scenery, spotting wildlife, or exploring nearby attractions, then return to a cozy space that feels like home.


    Additional amenities:

    High-speed Wi-Fi

    Air conditioning and heating

    Washer and Dryer

    Paper products: Toilet paper, Paper Towel (Starter amount)

    Toiletries, including shampoo, conditioner, body wash, and hand soap

    All linens and towels are provided

    Large fenced back yard



    Pets:

    Pets are welcome with a $75. non-refundable fee

    Two small dogs max. 20lbs each.


    Early check-in and late check-out may be available, depending on availability, for an additional $50 charge. Not always guaranteed. Depending on the reservation, the fee may be collected at the time of booking or manually collected after.


    Local Attractions:

    World Famous Osprey Nesting Sites throughout Colonial Beach with Osprey Cams.

    Explore nearby attractions such as Colonial Beach Municipal Pier, & Boardwalk, Bayside Marina, and Monroe Bay Vineyard. For dining, consider visiting Drift for fresh seafood or Circa 1892 for wine, cheese, and specialty sandwiches. While the city is very walkable, it is a Golf Cart Community, so you may want to consider a golf cart rental for your stay. You can explore everything the city has to offer, including shopping and more restaurant options down in the marina and The Point. Discover what Festivals and Events are happening in Colonial Beach


    Amenities:



    Conservation view

    Internet

    43” & 32” Samsung Smart TVs

    YouTube TV app

    Air Conditioning

    Fenced-in Back Yard

    Hair dryers

    Full Kitchen

    Water View

    Pets Allowed 2 dogs max. 20lbs each

    Electric Fireplace

    Propane Grill

    Laundry in the unit

    Microwave Dishwasher

    Wine Fridge

    1 Block to Sandy Beach


    Mainstay Rentals offers affordable units that provide access to some of the best cities and neighborhoods in the central East Coast region.

    We take pride in offering our guests alternative accommodations outside of traditional hotel living that provide the ability to cook meals, spend time with family and friends, and have a place to stay that feels more like home.

Overnattingsstedets fasiliteter

Internett

  • Tilgjengelig i huset: wi-fi

Parkering og transport

  • Bil er anbefalt
  • Parkering på stedet

Kjøkken

  • Brødrister
  • Kaffetrakter/tekoker
  • Kjøkkenutstyr
  • Kjøleskap
  • Komfyrtopp
  • Krydder
  • Mikrobølgeovn
  • Oppvaskmaskin
  • Stekeovn

Soverom

  • 3 soverom
  • Sengetøy

Bad

  • 2 bad
  • Badekar eller dusj
  • Håndklær (inkludert)
  • Hårføner

Oppholdsområder

  • Separat spiseområde
  • Stue

Underholdning

  • Bøker
  • Spill
  • TV

Utendørsområder

  • Balkong
  • Grill

Klesvask

  • Vaskemaskin
  • Vaskeri i nærheten

Komfort

  • Air conditioning
  • Oppvarming

Kjæledyr

  • Kjæledyrvennlig

Tilgjengelighetstilpasning

  • Røykfritt overnattingssted

Tjenester og bekvemmeligheter

  • Strykejern/-brett

Beliggenhet

  • Nær bukten
  • Nær et sykehus
  • Nær havnen
  • Ved en elv
  • Ved vannet

Opplevelser

  • Badeland
  • Fiske i nærheten
  • Fugletitting i nærheten
  • Jakt i nærheten
  • Kajakkpadling i nærheten
  • Naturvandringer i nærheten
  • Seiling i nærheten
  • Svømming i nærheten
  • Sykling i nærheten
  • Tubekjøring i nærheten
  • Tur-/sykkelstier i nærheten
  • Turer med motorbåt i nærheten
  • Vannscooter i nærheten
  • Økoturer i nærheten

Sikkerhetstiltak

  • Karbonmonoksidalarm (verten har oppgitt at det finnes en karbonmonoksidalarm på overnattingsstedet)
  • Røykvarsler (verten har oppgitt at det finnes en røykvarsler på overnattingsstedet)
  • Lås med låsefalle

Lignende overnattingssteder

Regler

Innsjekking

Innsjekking fra kl. 16.00
Kontaktløs innsjekking er tilgjengelig
Minstealder for innsjekking er 21 år

Utsjekking

Utsjekking før kl. 10.00

Spesielle innsjekkingsinstruksjoner

Du får en e-post fra verten med instruksjoner for innsjekking og utsjekking
Informasjon fra overnattingsstedet kan bli oversatt ved hjelp av automatiserte oversettelsesverktøy

Kjæledyr

Kjæledyr er tillatt
Servicedyr er velkomne og fritatt fra gebyrer

Barn og ekstrasenger

Barn er velkomne

Arrangementer

Ingen arrangementer tillatt

Røyking

Røyking er ikke tillatt

Viktig informasjon

Viktig å vite

Dette overnattingsstedet forvaltes av en profesjonell vert, og overnattingsvirksomheten er knyttet til vedkommendes bransje, bedrift eller yrke.
Det kan pålegges avgifter for ekstra personer, og denne avgiften kan variere avhengig av overnattingsstedets egne regler
Legitimasjon med bilde utstedt av offentlig myndighet samt kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kan være påkrevd ved innsjekking, i tilfelle det skulle oppstå uforutsette utgifter
Spesielle forespørsler avhenger av tilgjengelighet ved innsjekking og kan koste ekstra. Spesielle forespørsler kan ikke garanteres oppfylt
Det er ikke tillatt å arrangere fester eller andre arrangementer på stedet
Verten har oppgitt at det finnes en karbonmonoksidalarm på overnattingsstedet
Verten har oppgitt at det finnes en røykvarsler på overnattingsstedet
Overnattingsstedet har sikkerhetstiltak som reilelås
Dette overnattingsstedet har utendørsområder, som balkonger, verandaer og terrasser, som kanskje ikke passer for barn. Hvis du har bekymringer, anbefaler vi at du kontakter overnattingsstedet før ankomst for å bekrefte at de har et tilgjengelig rom som passer for deg
Dette overnattingsstedet administreres gjennom vår samarbeidspartner Vrbo. Du får en e-post fra Vrbo med en link til en Vrbo-konto der du kan endre eller avbestille bestillingen din.
Hvis du avbestiller oppholdet ditt, er du underlagt vertens avbestillingsregler. I henhold til EUs forskrifter om forbrukerrett gjelder ikke angreretten ved bestilling av overnattingssted.

Verdt å nevne

Det anbefales å bruke bil for å komme seg til og fra dette overnattingsstedet

Om området

Denne ferieboligen ligger ved vannkanten i Colonial Beach. Et par lokale landemerker er James Monroe Birthplace og Monrovia, mens Rappahannock nasjonale villdyrreservat og Westmoreland delstatspark kan friste med vakre naturomgivelser. Området byr på vannaktiviteter som vannscooterkjøring og kajakkpadling, men du kan også oppleve den flotte naturen gjennom sykling og økoturer. Se vår reiseguide til Colonial Beach
Se flere ferieboliger i Colonial Beach
Kart
Colonial Beach, VA

Hva som finnes i nærheten

  • Bayside Marina
    Bayside Marina
    2 min kjøring - 1.7 km
  • Colonial Beach
    18 min gange - 1.6 km
  • Colonial Beach Historical Society
    2 min kjøring - 2.1 km
  • Ingleside Plantation Vineyards
    15 min kjøring - 20.1 km
  • Fredericksburg utstillings- og konferansesenter
    58 min kjøring - 74.0 km

Transport

  • Ronald Reagan nasjonale flyplass (DCA) - 112 min kjøring

Restauranter

  • McDonald's
    5 min kjøring
  • Los Hermanos
    3 min kjøring
  • Dockside Restaurant
    9 min gange
  • Ledo Pizza
    5 min kjøring
  • Wilkerson's Seafood Restaurant
    7 min kjøring

Ofte stilte spørsmål

Er det tillatt med kjæledyr på Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach?

Ja, kjæledyr er tillatt på dette overnattingsstedet.

Hvor mye koster det å parkere på Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach?

Overnattingsstedet har parkeringsplass.

Når kan man sjekke inn på Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach?

Innsjekkingen begynner kl. 16.00.

Når må man sjekke ut på Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach?

Utsjekkingstidspunktet er kl. 10.00.

Hvor ligger Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach?

Denne ferieboligen ligger ved vannkanten og 2 kilometer unna Colonial Beach, Colonial Beach Historical Society og Bayside Marina. Dessuten ligger James Monroe Birthplace og Monrovia kun 10 kilometer unna.

Anmeldelser av Point Taken - 3BR River Cottage with Swim Beach