Milano & Helvetia

Overnattingsstedets klasse: 3

Velg datoer for å se priser

Anmeldelser

8,6 av 10 –
Utmerket

Populære fasiliteter

  • Basseng
  • Boblebad
  • Inkludert frokost
  • Kjæledyrvennlig
  • Wi-fi inkludert
  • Restaurant
Den nåværende prisen er 885 kr
inkludert skatter og avgifter
13. nov.–14. nov.

Romalternativer

Tilgjengelige filtre for rom
Viser 13 av 13 rom

Enkeltrom – standard

9,0 av 10
Fantastisk
(2 anmeldelser)
  • 1 soverom
  • Plass til 1 person
  • 1 enkeltseng

Dobbelt- eller tomannsrom – standard

8,8 av 10
Utmerket
(3 anmeldelser)
  • 14 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenger

Dobbeltrom – superior

  • 14 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Quadruple Superior New

  • 1 soverom
  • Plass til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 lang enkeltseng

Triple Superior New

  • 1 soverom
  • Plass til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng

Double Superior New

  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Asso e Pepe

  • 1 soverom
  • Plass til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenger

Silver

  • 1 soverom
  • Plass til 5 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenger ELLER 1 dobbeltseng og 1 køyeseng (lang enkel)

Double Paradiso New

  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Triple Paradiso New

  • 1 soverom
  • Plass til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng

Quadruple Paradiso New

  • 1 soverom
  • Plass til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 køyeseng (lang enkel)

Double Superior

  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Quadruple Superior

  • 1 soverom
  • Plass til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenger
Mod logo
Logg på for å se aktuelle rabatter og fordeler. Jo mer du reiser, jo flere fordeler får du!

Om området

Milano & Helvetia ligger i nærheten av en golfbane og nær en togstasjon i Riccione. Rimini strand kan friste med vakre omgivelser, og noen av områdets populære attraksjoner er Aquafan og Fiabilandia. Reiser du med barn? Da bør du ikke gå glipp av Acquario Di Cattolica og Italia i miniatyr. Benytt også sjansen til å ta del i vannaktiviteter som seiling mens du er her. Se vår reiseguide til Riccione
Kart
Viale Milano 2, Riccione, RN, 47838

Hva som finnes i nærheten

  • Viale Dante
    Viale Dante
    1 min gange - 0.1 km
  • Viale Ceccarini
    Viale Ceccarini
    6 min gange - 0.6 km
  • Palazzo Del Turismo
    Palazzo Del Turismo
    6 min gange - 0.6 km
  • Piazzale Roma
    Piazzale Roma
    8 min gange - 0.7 km
  • Riccione-stranden
    3 min gange - 0.3 km

Transport

  • Riccione stasjon - 13 min gange
  • Rimini (RMI-Federico Fellini internasjonale flyplass) - 6 min kjøring

Restauranter

  • Pizzeria Esedra
    4 min gange
  • St. George & Dragons Pub
    5 min gange
  • Loca
    3 min gange
  • Birrodromo August
    6 min gange
  • Ristorante da Fino
    3 min gange

Om dette overnattingsstedet

Milano & Helvetia

  • Hotell med familievennlig profil nær Riccione svømmestadion
  • Milano & Helvetia ligger i nærheten av Aquafan og Fiabilandia og kan by på frokostbuffé (inkludert), nærliggende golfbane og bassengbar. Boblebad byr dessuten på både hvile og avslapning. I tillegg til fasiliteter som kaffebar/kafé og hage får gjestene tilgang til wi-fi på rommet (inkludert).
  • Du kan også dra nytte av følgende fordeler under oppholdet:
    • Utendørsbasseng og barnebasseng
    • Sykkelutleie (inkludert), selvbetjent parkering (mot betaling) og barnepass (mot betaling)
    • Bagasjeoppbevaring, vaskeritjenester og tur-/billettassistanse
    • Concierge-tjenester, heis og døgnåpen resepsjon
  • Romfasiliteter
  • Alle de 77 rommene kan skilte med fordeler i form av romservice (døgnet rundt) og safe med plass til bærbar PC i tillegg til fasiliteter som wi-fi (inkludert) og klimaanlegg.
  • Her er noen ekstra fasiliteter:
    • Bad med bidé og badekar eller dusj
    • Flatskjerm-TV med digital-TV
    • Daglig rengjøring, skrivebord og telefon

Informasjon om all-inclusive

  • Milano & Helvetia tilbyr rompriser med alt inkludert. Disse prisene er høyere siden mat og drikke er inkludert (visse begrensninger kan gjelde).

Mat og drikke

  • À la carte-måltider, snacks og utvalgt drikke er inkludert

Lignende overnattingssteder

Ofte stilte spørsmål

Har Milano & Helvetia basseng?

Ja, dette overnattingsstedet har et utendørsbasseng og et barnebasseng.

Hvor mye koster det å bo på Milano & Helvetia?

Per 25. okt. 2026 har vi funnet en startpris på 885 kr, inkludert skatter og avgifter, for én natt for 2 voksne på Milano & Helvetia den 13. nov. 2026. Prisen er basert på den laveste prisen per natt funnet i løpet av de siste 24 timene for opphold i løpet av de neste 30 dagene. Prisene kan endre seg. Velg datoer for å se mer nøyaktige priser.

Er det tillatt med kjæledyr på Milano & Helvetia?

Ja, kjæledyr er tillatt på dette overnattingsstedet. Du må betale et gebyr på EUR 8 per kjæledyr, per dag. Ingen betaling for servicedyr.

Hvor mye koster det å parkere på Milano & Helvetia?

Ubetjent parkering er tilgjengelig for EUR 15 per dag. Antall plasser er begrenset.

Når kan man sjekke inn på Milano & Helvetia?

Innsjekkingen er fra kl. 14.00 til midnatt.

Når må man sjekke ut på Milano & Helvetia?

Utsjekkingstidspunktet er kl. 10.00.

Tilbyr Milano & Helvetia noen tjenester med alt inkludert?

I enkelte prisplaner på dette overnattingsstedet er alt inkludert.

Hvor ligger Milano & Helvetia?

Dette hotellet er familievennlig og ligger i Riccione og 3 kilometer unna Riccione svømmestadion og Rimini strand. Dessuten ligger Aquafan og Fiabilandia 10 kilometer unna. Riccione stasjon ligger 13 minutters gange unna.

Kan jeg avbestille gratis og få full refusjon?

Ja. Fordi det er viktig å vise fleksibilitet tilbyr overnattingsstedet gratis avbestilling for utvalgte rompriser. Ta en titt på avbestillingsreglene til overnattingsstedet på nettstedet vårt for å få mer informasjon om eventuelle unntak eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser av Milano & Helvetia

8,6

Utmerket

8,6

Renhold

8,8

Beliggenheten

9,2

Personale og service

8,0

Overnattingsstedets bygg og tilstand
Rangering på 10 − Utmerket. 28 av totalt 66 anmeldelser.
Rangering på 8 − Bra. 28 av totalt 66 anmeldelser.
Rangering på 6 − Grei. 8 av totalt 66 anmeldelser.
Rangering på 4 − Dårlig. 2 av totalt 66 anmeldelser.
Rangering på 2 − Forferdelig. 0 av totalt 66 anmeldelser.

Anmeldelser

Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Perfekt läge med närhet till stranden.
Bodde her 6 netter i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Ottima struttura e accogliente. Molto buoni i pasti e la colazione è top.
Bodde her 4 netter i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
L’hôtel est très bien placé. Personnel est très serviable. Les chambres sont tout à fait correctes la seule recommandation que nous ferions c’est de privilégier une chambre côté piscine car côté rue c’est un peu bruyant.
Bodde her 4 netter i september 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Beautiful hotel, everything was perfect. Breakfast plentiful, and the pastries and cakes were top notch. Coffee great. The hotel is spotless, AC good in the room, room nice old Italian decor. Lovely pool and a stones through from the sea. Lots of gorgeous restaurants and gelato on the doorstep. Really good location- 15 mins from Riccione Train station, bus stop outside. Transport easy and cheap.
Bodde her 3 netter i september 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Staff very attentive, always smiling
Bodde her 5 netter i september 2024
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Personale gentile e cortese. La colazione era a dir poco super! Grazie ancora
Bodde her 1 natt i april 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Cortesia, ospitalità e coccole continue. Colazione eccellente e disponibilità oltre il dovuto. Rapporto qualità prezzo eccezionale
Bodde her 1 natt i april 2024
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Ho soggiornato un week end ad Aprile. Personale gentilissimo, colazione abbondante e per tutti i gusti,dolce e salata, torte di loro produzione buonissime, frutta, favo di miele e tanto altro. La camera e bagno spaziosa e pulita. Consigliato
Bodde her 2 netter i april 2024
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Personale molto cordiale e sempre disponibile. Pulizia e igiene ottima. Ristorazione eccellente. 10/10
Bodde her 2 netter i september 2023
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort

Hotel mit viel Charme

Ein romantisches Hotel mit besonderen Charme. Zimmer sehr sauber, die werden jeden Tag geputzt. Engagiertes, hilfsbereites und zuvorkommendes Personal. Sehr familienfreundlich mit Animation für Kinder und Spielräume für sie. Der Pool lädt Bein zum Sonnenbaden und zum reinspringen. Große Auswahl am Frühstücksbüfett. Bin begeistert
Bodde her 7 netter i august 2025
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Buona struttura, con camere pulite. Il personale dell'hotel è molto gentile e cortese. Unico neo negativo della nostra stanza è stato l'impianto dell'aria condizionata molto rumoroso. Comunque nel complesso il nostro soggiorno presso l'hotel è stato molto gradevole.
Bodde her 2 netter i juni 2022
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand

God mat, service og hyggelig betjening!

Jeg var på sykkelferie i Riccione 10 til 16 mai og bodde på Hotel Milano & Helvetia. Landeveissyklen jeg leide på hotelet holdt god standard (dog ikke helt top range). Oppholdet var all inclusive med frokost, lunch og middag. Hotellet er av eldre dato med vegg til vegg tepper etc, men maten var kjempegod, betjeningen hyggelig og utrolig serviceminded. Hotellet har egne sykkelguider og de som guidet oss var godt kjent og tok oss med på fine ruter på lite trafikkerte veier, samt avpasset tempoet til gruppen. Formålet med reisen var sykkelferie og hotellet kunne by på en veldig fordelaktig pakkepris. Pris i kombinasjon med god mat og serice gjør at neste tur til Riccione blir med utgangspunkt i Hotel Milano & Helvetia. Anbefales.
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort

Ottimo Hotel

Hotel eccezionale vicino al centro e alla spiaggia. Camera perfetta, letto e cuscini super comodi, cibo eccellente. Fiore all’occhiello la gentilezza e la professionalità dei proprietari e di tutto il personale. Unico consiglio che darei è quello di ridurre il prezzo delle bottiglie dell’acqua ai pasti. Nel complesso assolutamente da prendere in considerazione per chi viene a Riccione.
Bodde her 3 netter i april 2023
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Romkomfort

Great for a basic family holiday

It was an above average stay for our family. Our room was quite sparse and the public areas appeared quite dated however it was perfectly functional containing all we needed and the staff were brilliant. Wifi was strong and facilities very good
Bodde her 3 netter i august 2022
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand
Hotel in posizione favolosa, camera un po datata con vista piscina, molto piccola con bagno senza finestre, cmq silenziosa. In generale giudizio positivo considerata la posizione e di certo si trascorre poco tempo in camera ... Personale gentile e disponibile,colazione migliorabile.Parcheggio libero disponibile nelle vicinanze
Bodde her 1 natt i desember 2021
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort

Weekend di relax

Ottima posizione, personale gentile e disponibile.
Bodde her 3 netter i juli 2021
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service og fasiliteter
Ottimo tutto il personale. Ottima la posizione vicino alla spiaggia e alle vie principali. Struttura da rinnovare, eccetto alcune camere rinnovate. Prezzo onesto e qualità onesta.
Bodde her 4 netter i september 2020
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort

una camera singola da guinness

camera singola veramente molto spaziosa, con letto 1piazza e mezzo e ampio balcone vistamare
Bodde her 3 netter i august 2020
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service og fasiliteter
sempre bello ritornare a riccione e al milano helvetia, sempre gentilissimi e disponibili come sempre... struttura sempre da migliorare in piccoli particolari ma sempre pulitissima e in ordine... comoda a tutto punto molto strategico... alla prossima...!!! grazie mille ancora
Bodde her 1 natt i juli 2020
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort

centro di Riccione

personale molto gentile... la struttura al centro di tutto.. ci tornerei sicuramente..
Bodde her 4 netter i juli 2020
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort
prijemny personal, hotel blizko pri plazi
Bodde her 1 natt i august 2019
Verifisert anmeldelse

4/10 – Dårlig

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
This hotel was convenient to shopping and the beach. The food selection was structure to pre arranged meal selection options which was disappointing.
Bodde her 4 netter i september 2019
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold og personale og service

Soggiorno a Riccione

Hotel in buona posizione, personale molto gentile ma occorrono migliorie alla struttura
Bodde her 4 netter i august 2019
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand

Piacevole soggiorno all'hotel Milano

Breve soggiorno di due notti con la famiglia nel weekend del 1 Giugno che è risultato in linea con le aspettative. La struttura è un po' datata ma ci sono alcuni aspetti che fanno passare in secondo piano tale aspetto: pulizia, cortesia del personale, ricca colazione a buffet, piscina e posizione strategica della struttura, a due passi dalla spiaggia e dal centro del paese. La camera (matrimoniale + letto singolo) è sufficientemente ampia e si presenta semplice con mobili in stile. In proporzione è più ampio il bagno, dove si trova tutto il necessario, anche se risulta un po' buio dal momento che è cieco e la luce artificiale a mio avviso è bassa. Nota negativa della camera è il fatto che si affaccia su una strada piuttosto trafficata e rumorosa: essendo al primo piano è necessario tenere chiusa la finestra che presenta infissi nuovi che garantiscono buona insonorizzazione.
Bodde her 2 netter i mai 2019
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
ubicazione centrale gentilezza del personale tutto perfetto
Bodde her 2 netter i april 2019