The Blue Orchid Resort

Overnattingsstedets klasse: 4

Velg datoer for å se priser

Anmeldelser

9,0 av 10 –
Fantastisk

Populære fasiliteter

  • Basseng
  • Kjæledyrvennlig
  • Inkludert parkering
  • Wi-fi inkludert
  • Restaurant
  • Frokost
Den nåværende prisen er 648 kr
inkludert skatter og avgifter
27. okt.–28. okt.

Romalternativer

Tilgjengelige filtre for rom
Viser 6 av 6 rom

Dobbeltrom – deluxe

  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Dobbeltrom – standard

  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Tomannsrom

  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 2 enkeltsenger

Familierom

  • Havutsikt
  • 1 soverom
  • Plass til 5 personer
  • 3 enkeltsenger og 1 dobbeltseng

Familierom

  • 1 soverom
  • Plass til 5 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenger

Suite – honeymoon, havutsikt

  • Havutsikt
  • 1 soverom
  • Plass til 5 personer
  • 1 dobbeltseng
Mod logo
Logg på for å se aktuelle rabatter og fordeler. Jo mer du reiser, jo flere fordeler får du!

Om området

The Blue Orchid Resort ligger i landlige omgivelser og ved vannkanten i bydelen Saavedra i Moalboal. Er par lokale attraksjoner er Tuble Marine Sanctuary og Tuble Marine Sanctuary, men hvis det heller er shopping som står på planen, kan du ta turen til Moalboal marked og Gaisano Grand Mall Moalboal. Ta deg en tur til de varme kildene etter en dag med aktiviteter som ridning. Se vår reiseguide til Moalboal
Kart
Saavedra Moalboal, Moalboal, Cebu, 6032

Hva som finnes i nærheten

  • White Beach Moalboal
    White Beach Moalboal
    8 min kjøring - 1.9 km
  • Panagsama-stranden
    Panagsama-stranden
    33 min kjøring - 8.8 km
  • Asian Belgian Dive Resort
    8 min kjøring - 1.9 km
  • Moalboal marked
    28 min kjøring - 8.4 km
  • Moalboal Sardine Run
    33 min kjøring - 8.8 km

Restauranter

  • Smooth Cafe
    9 min kjøring
  • Lola’s Bar
    9 min kjøring
  • Besty's Grill And Restobar
    8 min kjøring
  • Blue Mango Bar/Restaurant
    9 min kjøring
  • Chili Bar
    9 min kjøring

Om dette overnattingsstedet

The Blue Orchid Resort

  • Hotell med eksklusiv stil og familievennlig profil ved havet
  • Velger du The Blue Orchid Resort, kan du dra nytte av fasiliteter som takterrasse, hage og bibliotek. Dette hotellet kan friste med aktiviteter som økoturer, dykking og snorkling for eventyrlystne reisende. Stedets restaurant, Blue Orchid Restaurant, serverer internasjonale retter og byr på både frokost, lunsj og middag. Du kan bli med på aktiviteter som båtturer og kajakkpadling. Det tilbys wi-fi på rommet (inkludert), og gjestene kan se frem til fasiliteter som renseri-/vaskeritjenester og bar.
  • Dette hotellet kan også friste med fordeler som
    • Utendørsbasseng med solsenger
    • Selvbetjent parkering (inkludert)
    • Engelsk frokost (mot betaling), utendørs tennisbane og flyplasstransport (mot betaling)
    • Barnepass (mot betaling), tur-/billettassistanse og flerspråklig personale
  • Romfasiliteter
  • Alle gjesterommene på The Blue Orchid Resort byr på komfort som wi-fi (inkludert) og lydisolering.
  • Her er noen flere fasiliteter:
  • Bad med hårføner og sjampo

Lignende overnattingssteder

Ofte stilte spørsmål

Har The Blue Orchid Resort basseng?

Ja, dette overnattingsstedet har et utendørsbasseng.

Hvor mye koster det å bo på The Blue Orchid Resort?

Per 23. okt. 2026 har vi funnet en startpris på 648 kr, inkludert skatter og avgifter, for én natt for 2 voksne på The Blue Orchid Resort den 27. okt. 2026. Prisen er basert på den laveste prisen per natt funnet i løpet av de siste 24 timene for opphold i løpet av de neste 30 dagene. Prisene kan endre seg. Velg datoer for å se mer nøyaktige priser.

Er det tillatt med kjæledyr på The Blue Orchid Resort?

Ja, hunder er tillatt på dette overnattingsstedet.

Hvor mye koster det å parkere på The Blue Orchid Resort?

Ubetjent parkering er inkludert på dette overnattingsstedet.

Når kan man sjekke inn på The Blue Orchid Resort?

Innsjekkingen er fra kl. 14.00 til når som helst.

Når må man sjekke ut på The Blue Orchid Resort?

Utsjekkingstidspunktet er kl. 11.00.

Tilbyr The Blue Orchid Resort transport til flyplassen?

Ja, det tilbys flyplasstransport. Du må betale per kjøretøy, tur-retur.

Hvor ligger The Blue Orchid Resort?

Dette hotellet er familievennlig og ligger ved vannkanten i Moalboal og 2 kilometer unna White Beach Moalboal og Asian Belgian Dive Resort. Dessuten ligger Panagsama-stranden og Tuble Marine Sanctuary kun 10 kilometer unna.

Kan jeg avbestille gratis og få full refusjon?

Ja. Fordi det er viktig å vise fleksibilitet tilbyr overnattingsstedet gratis avbestilling for utvalgte rompriser. Ta en titt på avbestillingsreglene til overnattingsstedet på nettstedet vårt for å få mer informasjon om eventuelle unntak eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser av The Blue Orchid Resort

9,0

Fantastisk

8,8

Renhold

8,8

Fasiliteter

8,8

Personale og service

8,4

Overnattingsstedets bygg og tilstand
Rangering på 10 − Utmerket. 26 av totalt 39 anmeldelser.
Rangering på 8 − Bra. 6 av totalt 39 anmeldelser.
Rangering på 6 − Grei. 6 av totalt 39 anmeldelser.
Rangering på 4 − Dårlig. 0 av totalt 39 anmeldelser.
Rangering på 2 − Forferdelig. 1 av totalt 39 anmeldelser.

Anmeldelser

Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Really enjoyed our stay the staff was amazing and I would highly recommend to anyone!! Thank you for showing our family a great time!
Bodde her 2 netter i juni 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Everybody was very courteous and helpful. No sandy beach. No tv in the rooms.
Bodde her 2 netter i oktober 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Stunning location, great staff, first rate amenities
Bodde her 4 netter i mars 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
The owner accommodated us with hospitality for an extra guest child without charging us extra. Family friendly.
Bodde her 3 netter i mai 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service og fasiliteter
Great hosts the food is amazing not 1 bad meal in 9 days staying there and it is also a really good place to relax.
Bodde her 9 netter i november 2024
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort
tres bel endroit et idealement placé au bord de la mer
Bodde her 2 netter i mai 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Albero boutique sul mare. Silenzioso ed appartato. Staff e manager gentilissimi ed efficienti. Sono in grado di organizzare ottime escursioni e trasferimenti. Da consigliare
Bodde her 2 netter i april 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Staff, service, diving instructors, pool, grounds, room, location, food, wifi / all fantastic. It was gorgeous, chill, and sooo much fun!
Bodde her 4 netter i november 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Staff was so nice and the food was great! They offer a ton of activities to book directly through the hotel and are super easy to work with
Bodde her 3 netter i januar 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
The place had well situated rooms & access to the sea. Had overall serenety & quietness. Staff were friendly. Also, all snorkeling equipment in including fins are included.
Bodde her 2 netter i januar 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
What a wonderful place!! A little off the beaten path, but well worth it. Beautiful facility, friendly staff, wonderful owners, great diving staff, great food, relaxing…just the perfect place to spend a few days or a few weeks.
Bodde her 5 netter i oktober 2024
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Likte ikke: Fasiliteter
The property is located right on the beach and you can literally walk into the ocean. It had great views of the ocean with a very peaceful atmosphere.
Bodde her 2 netter i desember 2024
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
The location is stunning, with a reef just offshore. It’s perfect for snorkeling or scuba diving!
Bodde her 5 netter i februar 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort
Tout c’est déroulé parfaitement, équipe aidante et attentionnée. Nous avons passer un agréable moment dans cette hôtel où parfois nous semblions perdu dans la nature. Un bon dépaysement.
Bodde her 12 netter i januar 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
It was nice! The owner and Staff were exceptional, Super nice and helpful! Nice place to stay however a little far from the main area . You definitely need transportation or use grab
Bodde her 1 natt i november 2024
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, overnattingsstedets bygg og tilstand og romkomfort

Great hotel off the beaten path.

Great stay! Arrived late in the evening. The hotel waited for me for check-in and super accommodating. The next morning I had an early morning dive and left the hotel then came back, took a shower and officially went on to my next hotspot.
Bodde her 1 natt i januar 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand
Wir bezeichnen das Blue Orchid als ein "Wohlfühlhotel". Dabei schätzen wir besonders die familiäre Atmosphäre und die Freundlichkeit des Personals. Schnorchelausflüge konnten unkompliziert gebucht werden, wobei Schnorcheln auch vom Strand aus möglich ist. Speisen werden frisch zubereitet und inmitten von viel Grün serviert. Wir schätzen auch die ruhige Lage in einem gepflegten Garten.
Bodde her 4 netter i februar 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
What a great place for rest and relaxation. The staff was amazing. Ray and Nakita were the perfect host and always looking out for me. Adam Windust was an amazing dive instructor with the patience of a saint. Thanks Adam for getting me certified. Highly recommend due to location and staff. This is one of the cleanest and safest places I’ve stayed in the Philippines. I never locked my door once while I was here for 4 days.
Bodde her 3 netter i august 2025
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Service and property were fantastic! I was hesitant at first so I ended up booking only two nights. We ended up wanting to stay another night but I could not cancel the other hotel I booked. I would highly recommend the honeymoon suite. The property is a bit dated and needs some tlc but I guess it’s part of its charm.
Bodde her 2 netter i mai 2025
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Likte: Renhold
.
Bodde her 4 netter i juli 2024
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand

Personnel adorable

Excellente équipe qui vous aide pour tout, très bon restaurant et club de plongée Le hic c est la chambre: bruyante du fait des nombreux moteurs de clim qui résonne dans la chambre même si vous n utilisez pas la vôtre, lit collé au mur obligeant votre conjoint à vous enjamber, moustiquaire bas de gamme qui ne s ouvre pas, ll faut passer en dessous pour se coucher, salle de bain vieillotte et glissante,,,C est dommage car le lieu est vraiment joli et calme quand l hotel voisin ne met pas sa sono à fond ( 2 fois en 5 jours) Ceci dit nous avons passé un très bon séjour grâce à la gentillesse du personnel
Bodde her 5 netter i januar 2025
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
I would highly recommend the honeymoon suite. See my other review of the property. Toilet was leaking onto the floor but I did not report it because it did not bother me. Water pressure was ok and internet was spotty. Aside from the cons, the staff was great and the food was reasonable. CAUTION: Bring lots of cash. They are CASH ONLY hotel. The other option was wire transfer or PayPal.
Bodde her 2 netter i mai 2025
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Likte ikke: Personale og service

Too Expensive For Value

I thought the value for the price simply wasn’t there. The rooms were big, but so many random people on the property after being told we were the only ones booked for the night. They also don’t take credit cards, so that was a bit of a surprise. They only take PayPal or Cash. Just makes the arrival a process. It’s also far removed from restaurants and the beach.
Bodde her 1 natt i juli 2025
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand

Great find in Moalboal

What a paradise. This place is fantastic. We had an amazing stay with Liz and Adam, and their helpful staff. We didn't realise until we arrived that Moalboal is some of the best diving in Asia, so were able to enjoy a few days snorkelling. As beginners, Liz took us out our first time, and Norman was a fantastic guide for the other days we went out on the boat. All the equipment was provided and it was an incredible experience The rooms are spacious and comfortable. The food on site is great - some of the best we had in the Philippines. Try the garlic tikka or the mung bean patties - both delicious. Its a little bit pricier than elsewhere but the quality was excellent. The resort has loads of places to hide away and read a book, and a great pool to relax by.
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Likte ikke: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
The property resort is very far from everything and the kitchen doesn’t open until 8am so if you’re an early riser, you will starve to death. Page is one of the staff who greeted us and she is not the friendliest or lacking customer appeal or courtesy. Also the beds have mosquito nets that smell so bad which I think has never been washed and there’s holes on it so it basically is useless.
Bodde her 2 netter i mai 2025