HFX Airport Hotel

Overnattingssted med 2.5 stjerner

Velg datoer for å se priser

Anmeldelser

8,0 av 10 –
Veldig bra

Populære fasiliteter

  • Flyplasstransport inkludert
  • Restaurant
  • Inkludert parkering
  • Basseng
  • Kjæledyrvennlig
  • Inkludert frokost
Den nåværende prisen er 1 771 kr
inkludert skatter og avgifter
15. aug.–16. aug.

Romalternativer

Tilgjengelige filtre for rom
Viser 9 av 9 rom

Rom – standard, 1 queensize-seng

8,0 av 10
Veldig bra
(69 anmeldelser)
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Wi-fi inkludert

Rom – standard, 2 queensize-senger

8,0 av 10
Veldig bra
(264 anmeldelser)
  • 1 soverom
  • Plass til 4 personer
  • 2 queensize-senger
  • Wi-fi inkludert

Rom – standard, 1 kingsize-seng

8,2 av 10
Veldig bra
(293 anmeldelser)
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Wi-fi inkludert

Suite – executive, 1 kingsize-seng

7,6 av 10
Bra
(7 anmeldelser)
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Wi-fi inkludert

Suite – executive, flere senger

8,0 av 10
Veldig bra
(18 anmeldelser)
  • 1 soverom
  • Plass til 6 personer
  • 2 queensize-senger og 1 sovesofa (dobbel)
  • Wi-fi inkludert

Suite – executive, 1 queensize-seng

8,2 av 10
Veldig bra
(11 anmeldelser)
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Wi-fi inkludert

Rom

  • Plass til 4 personer
  • Wi-fi inkludert

Rom

  • Plass til 4 personer
  • 1 queensize-seng
  • Wi-fi inkludert

Standard 2 Queen

  • Plass til 4 personer
  • 2 queensize-senger
  • Wi-fi inkludert
Mod logo
Logg på for å se aktuelle rabatter og fordeler. Jo mer du reiser, jo flere fordeler får du!

Om området

HFX Airport Hotel ligger sentralt til i et område med nærhet til flyplassen. Hvis du vil oppleve vakre omgivelser, kan du dra til Oakfield Provincial Park eller Laurie Provincial Park, men hvis du heller vil få med deg noen kulturelle høydepunkter, kan du ta turen til Atlantic Canada luftfartsmuseum og Waverley Heritage Museum. Oakfield Golf & Country Club og Rawdon River naturreservat er to andre anbefalte steder å besøke. Se vår reiseguide til Goffs
Kart
60 Sky Blvd, Goffs, Goffs, NS, B2T 1K3

Hva som finnes i nærheten

  • Atlantic Canada luftfartsmuseum
    Atlantic Canada luftfartsmuseum
    3 min gange - 0.3 km
  • Halifax-promenaden
    Halifax-promenaden
    24 min kjøring - 34.5 km
  • Halifax konferansesenter
    Halifax konferansesenter
    24 min kjøring - 35.2 km
  • Scotiabank Centre
    Scotiabank Centre
    24 min kjøring - 35.2 km
  • Dalhousie-universitetet
    Dalhousie-universitetet
    26 min kjøring - 36.2 km

Transport

  • Halifax Station - 27 min kjøring
  • Halifax, NS (YHZ-Stanfield internasjonale flyplass) - 3 min kjøring

Restauranter

  • Enfield Big Stop Restaurant
    5 min kjøring
  • Aroma Maya
    8 min kjøring
  • Tim Hortons
    5 min kjøring
  • Tim Hortons
    16 min gange
  • Firkin & Flyer
    3 min kjøring

Om dette overnattingsstedet

HFX Airport Hotel

  • Hotell nær Atlantic Canada luftfartsmuseum med familievennlig profil og nyoppussede rom fra 2024
  • HFX Airport Hotel ligger i nærheten av Oakfield Golf & Country Club og Laurie Provincial Park og kan by på frokostbuffé (inkludert), flyplasstransport (inkludert) og terrasse. Stedets restaurant, The Hidden Gem Restaurant, serverer amerikanske retter og byr på både frokost, brunsj, lunsj, middag og happy hour. Det tilbys wi-fi på rommet (inkludert), og gjestene kan se frem til fasiliteter som kaffebar/kafé og spillrom.
  • Noen andre fordeler er blant annet
    • Sesongbasert utendørsbasseng og innendørsbasseng
    • Selvbetjent parkering (inkludert) og langtidsparkering (mot betaling)
    • Parkering for bobil, buss og lastebil, spill og 2 møterom
    • Salgsautomat, bankettsal og røykfritt område
    • I anmeldelsene fra gjestene sier mange at de er fornøyde med spisestedene, bassenget og de praktiske parkeringsmulighetene.
  • Romfasiliteter
  • Alle de 156 rommene kan skilte med komfort i form av klimaanlegg i tillegg til fasiliteter som wi-fi (inkludert). Mange gjester skryter av overnattingsstedets rene rom i anmeldelsene sine.
  • Her er noen flere romfasiliteter:
    • Bad med miljøvennlige toalettsaker og dype avslapningsbadekar
    • 44 tommers Flatskjerm-TV med kabel-TV
    • Resirkulering, kaffetrakter/tekoker og daglig rengjøring

Lignende overnattingssteder

Overnattingsstedets fasiliteter

Internett

  • Tilgjengelig på alle rom: wi-fi (inkludert)
  • Tilgjengelig i noen fellesområder: wi-fi (inkludert)

Parkering og transport

  • 24-timers ekstern parkering innenfor 1 kilometer er inkludert
  • Transport til og fra flyplassen er inkludert (til faste tider og på forespørsel hele døgnet)
  • Parkering utendørs på stedet (inkludert)
  • Langtidsparkering utendørs på stedet (CAD 12 per dag)
  • Bobil-, buss- og lastebilparkering på stedet
  • Begrenset ubetjent parkering på stedet

Mat og drikke

  • Frokostbuffé (inkludert) serveres daglig fra kl. 05.30 til kl. 10.00
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Kaffe og te på fellesområder
  • Restaurant

Restauranter på stedet

  • The Hidden Gem Restaurant

Opplevelser

  • Biljardbord
  • Innendørsbasseng
  • Sesongåpent utendørsbasseng
  • Spill
  • Spillrom
  • Treningsrom
  • TV på fellesområdene

Familievennlige fasiliteter

  • Barnespill
  • Sesongåpent utendørsbasseng
  • Spillrom
  • Vaskerifasiliteter

Fasiliteter

  • Døgnåpen resepsjon
  • Minibank
  • Salgsautomat
  • Vaskerifasiliteter

Gjestetjenester

  • Rengjøring (daglig)

Forretningstjenester

  • 2 møterom
  • Døgnåpent forretningssenter

Utendørs

  • Terrasse

Tilgjengelighet

  • Hvis du har spesifikke tilgjengelighetsbehov, må du kontakte overnattingsstedet via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen du mottok etter bestilling.
  • Gulvtepper i fellesområder
  • Heis
  • Polerte gulv i fellesområder
  • Tilgjengelighetstilpasset flyplasstransport

Mer

  • 1 bygning
  • 3 etasjer
  • Bankettsal
  • Gjesterommene ble oppusset i desember 2024
  • Røyking er ikke tillatt

Romfasiliteter

Soverom

  • Sengetøy

Bad

  • Dypt avslapningsbadekar
  • Håndklær (inkludert)
  • Hårføner
  • Kombinert dusj/badekar
  • Privat bad
  • Toalettartikler (inkludert)

Underholdning

  • 44-tommers flatskjerm-TV med kabelkanaler

Mat og drikke

  • Begrenset romservice
  • Kaffetrakter/tekoker

Mer

  • Air conditioning (termostatstyrt)
  • Lokalsamtaler (inkludert)
  • Miljøvennlige toalettartikler
  • Resirkulering
  • Skrivebord
  • Strykejern/-brett
  • Telefon
  • Tilstøtende rom er tilgjengelig

Regler

Innsjekking

Innsjekkingen er fra kl. 15.00 til når som helst
Minstealder for innsjekking er 18 år

Utsjekking

Utsjekking før kl. 12.00
Kontaktløs utsjekking er tilgjengelig

Spesielle innsjekkingsinstruksjoner

Dette overnattingsstedet tilbyr transport fra flyplassen. For å avtale henting må gjestene kontakte overnattingsstedet ved ankomst ved bruk av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen
En resepsjonist vil ta imot gjestene ved ankomst
Informasjon fra overnattingsstedet kan bli oversatt ved hjelp av automatiserte oversettelsesverktøy

Adgangsmåter

Bemannet resepsjon

Kjæledyr

Opphold for kjæledyr er inkludert i prisen
Servicedyr er velkomne og fritatt fra gebyrer
Maksimalt 2 (opptil 18 kg per kjæledyr)
Kun spesifikke rom. Ønsker du et kjæledyrvennlig rom, kan du kontakte overnattingsstedet på telefonnummeret som du finner i bestillingsbekreftelsen

Barn og ekstrasenger

Barn er velkomne
Barn opptil 16 år kan overnatte uten ekstra kostnader på rommet til foreldre eller foresatte dersom de bruker sengene som allerede finnes på rommet
Ekstrasenger er ikke tilgjengelige
Barnesenger (for spedbarn) er ikke tilgjengelige

Overnattingsstedets betalingsmåter

Viktig informasjon

Avgifter

Du må betale følgende avgifter på overnattingsstedet (skatter kan være inkludert):

  • Servicegebyr: CAD 3.99 per overnattingsenhet per natt

Vi har tatt med alle kostnadene overnattingsstedet har oppgitt til oss.

Valgfrie tillegg

  • Pris for langtidsparkering utendørs: 12 CAD per dag

Listen ovenfor er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.

Viktig å vite

Dette overnattingsstedet forvaltes av en profesjonell vert, og overnattingsvirksomheten er knyttet til vedkommendes bransje, bedrift eller yrke.
Det kan pålegges avgifter for ekstra personer, og denne avgiften kan variere avhengig av overnattingsstedets egne regler
Legitimasjon med bilde utstedt av offentlig myndighet samt kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kan være påkrevd ved innsjekking, i tilfelle det skulle oppstå uforutsette utgifter
Spesielle forespørsler avhenger av tilgjengelighet ved innsjekking og kan koste ekstra. Spesielle forespørsler kan ikke garanteres oppfylt
Dette overnattingsstedet godtar kredittkort – ingen kontantbetalinger
Kontantløse transaksjoner er mulig
Overnattingsstedet har følgende sikkerhetstiltak: karbonmonoksidalarm, brannslukningsapparat, røykvarsler, sikkerhetssystem og førstehjelpsskrin
Dette overnattingsstedet bekrefter at det følger renholds- og desinfeksjonspraksisene fra Commitment to Clean (Choice)
Overnattingsstedets registreringsnummer: STR2526T7577
Hvis du avbestiller oppholdet ditt, er du underlagt vertens avbestillingsregler. I henhold til EUs forskrifter om forbrukerrett gjelder ikke angreretten ved bestilling av overnattingssted.

Verdt å nevne

Det sesongbaserte bassenget er åpent fra juni til september
Svømmebassenget er tilgjengelig mellom kl. 06.00 og kl. 23.00
Overnattingsstedet har rom som ligger vegg i vegg. Disse er imidlertid avhengige av tilgjengelighet. Du kan be om tilstøtende rom ved å kontakte overnattingsstedet på telefonnummeret som du finner i bestillingsbekreftelsen
Det anbefales å bruke bil for å komme seg til og fra dette overnattingsstedet
På dette overnattingsstedet er gjester av alle legninger og kjønnsidentiteter velkomne (LHBTQ+-vennlig)

Ofte stilte spørsmål

Har HFX Airport Hotel basseng?

Ja, dette overnattingsstedet har et innendørsbasseng og et sesongbasert utendørsbasseng. Bassenget er tilgjengelig fra kl. 06.00 til kl. 23.00.

Hvor mye koster det å bo på HFX Airport Hotel?

Per 1. aug. 2026 har vi funnet en startpris på 1 771 kr, inkludert skatter og avgifter, for én natt for 2 voksne på HFX Airport Hotel den 15. aug. 2026. Prisen er basert på den laveste prisen per natt funnet i løpet av de siste 24 timene for opphold i løpet av de neste 30 dagene. Prisene kan endre seg. Velg datoer for å se mer nøyaktige priser.

Er det tillatt med kjæledyr på HFX Airport Hotel?

Ja, HFX Airport Hotel tillater kjæledyr (maksimalt 2) med en vekt på opptil 18 kg per dyr.

Hvor mye koster det å parkere på HFX Airport Hotel?

Ubetjent parkering er inkludert på dette overnattingsstedet. Det finnes også gratis parkering i nærområdet.

Når kan man sjekke inn på HFX Airport Hotel?

Innsjekkingen er fra kl. 15.00 til når som helst.

Når må man sjekke ut på HFX Airport Hotel?

Utsjekkingstidspunktet er kl. 12.00.

Tilbyr HFX Airport Hotel transport til flyplassen?

Ja, det tilbys flyplasstransport (inkludert) (tilgjengelig på forespørsel).

Hvor ligger HFX Airport Hotel?

Dette hotellet er familievennlig og ligger nær flyplassen i Goffs, 0,3 kilometer unna Atlantic Canada luftfartsmuseum og 15 kilometer unna Oakfield Golf & Country Club og Oakfield Provincial Park. Dessuten ligger Laurie Provincial Park og Waverley Heritage Museum 15 kilometer unna.

Kan jeg avbestille gratis og få full refusjon?

Ja. Fordi det er viktig å vise fleksibilitet tilbyr overnattingsstedet gratis avbestilling for utvalgte rompriser. Ta en titt på avbestillingsreglene til overnattingsstedet på nettstedet vårt for å få mer informasjon om eventuelle unntak eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser av HFX Airport Hotel

8,0

Veldig bra

8,2

Renhold

7,6

Fasiliteter

8,6

Personale og service

7,4

Overnattingsstedets bygg og tilstand
Rangering på 10 − Utmerket. 1883 av totalt 4794 anmeldelser.
Rangering på 8 − Bra. 1495 av totalt 4794 anmeldelser.
Rangering på 6 − Grei. 934 av totalt 4794 anmeldelser.
Rangering på 4 − Dårlig. 304 av totalt 4794 anmeldelser.
Rangering på 2 − Forferdelig. 178 av totalt 4794 anmeldelser.

Anmeldelser

Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Tim

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
The staff was very helpful with our stay.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Sheila

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
We had a great stay. Would stay again.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

joy-marie

Likte: Renhold, personale og service og fasiliteter
Restaurant had very good food
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Anthony

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Clean, quiet and good breakfast selection
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Debbie

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Great restaurant
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Fatima Palingwende

Likte ikke: Personale og service
Personnellement je me suis contentée de vivre mon séjour
Bodde her 2 netter i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Janet

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Ideal hotel just outside airport
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Bibi

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand
Comfortable 1 night stay.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

4/10 – Dårlig

Timothy

Likte: Personale og service og fasiliteter
Likte ikke: Renhold
We stayed here entirely for the
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Alan

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
The room was clean and comfortable. The outdoor pool was very nice. The breakfast buffet was delicious.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Stephanie CHERI

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand
Staff were really nice.
Bodde her 1 natt i juni 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Tammy

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Very clean and spacious, wish it was closer to downtown.
Bodde her 1 natt i juni 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Corey

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Bar, breakfast
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Junlin

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
So close to the airport and shuttle bus helps a lot
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Elizabeth

Likte: Renhold, personale og service og overnattingsstedets bygg og tilstand
Very fast check in.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Marie Ginette

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Love the big room It’s nice to have a restaurant in the hotel especially after a long traveling day. Great complimentary breakfast. Very helpful staff at reception
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Andrew

Likte: Personale og service og fasiliteter
The property was pretty good for the price. The restaurant food was very good. The room was clean and the staff was friendly.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Kathleen

Likte: Personale og service
Close to airport but very dated and breakfast was crowded and lacked variety. Cheapest hotel closest to airport.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Patricia

Likte: Renhold, personale og service og fasiliteter
Breakfast was good as was our check in and front reception staff.Rooms are a bit tired ,needi ng newer flooring but they were clean.
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

Lloyd

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Very good helpful service.Staff were there for us from registration to our shuttle to the airport for our return flight home👍
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Charlotte

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Bed was comfortable!
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

10/10 – Utmerket

dave

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
Great place to rest before your flight. Staff is very helpful
Bodde her 1 natt i juni 2026
Verifisert anmeldelse

8/10 – Bra

Grant

Likte: Renhold, personale og service, fasiliteter og overnattingsstedets bygg og tilstand
We stayed for 3 nights, rooms were a bit dated and in need of refurbishment, enjoyable night sleeps with little noice
Bodde her 3 netter i juli 2026
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Diana

Likte: Personale og service
Likte ikke: Renhold og overnattingsstedets bygg og tilstand
Old hotel, poor breakfast
Bodde her 1 natt i juli 2026
Verifisert anmeldelse

6/10 – Greit

Joanna

Likte: Renhold og personale og service
Likte ikke: Overnattingsstedets bygg og tilstand
Tired but clean hotel that checks all the boxes- free shuttle and breakfast, pool, restaurant and friendly staff. I would stay again but only for one night. The restaurant is kind of a sports bar and stays open late.
Bodde her 1 natt i juli 2026