Hotel Villa Turka

Velg datoer for å se priser

Anmeldelser

9,6 av 10 –
Suverent

Populære fasiliteter

  • Basseng
  • Inkludert parkering
  • Wi-fi inkludert
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Frokost
Den nåværende prisen er 1 148 kr
inkludert skatter og avgifter
4. sep.–5. sep.

Se hvilke fordeler du får med VIP Access

Få mer som medlem

  • Nå Silver-nivå eller høyere for å spare minst 15 % på utvalgte VIP Access-overnattingssteder
  • Opplev enestående kvalitet og service
  • Få en fordel under oppholdet på utvalgte overnattingssteder pluss oppgradering av rom inkludert, tidlig innsjekking og sen utsjekking ved tilgjengelighet

Romalternativer

Tilgjengelige filtre for rom
Viser 7 av 7 rom

Rom – standard, sjøutsikt

10,0 av 10
Suverent
(1 anmeldelse)
  • Sjøutsikt
  • 17 m²
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Rom – superior, sjøutsikt

8,8 av 10
Utmerket
(5 anmeldelser)
  • Sjøutsikt
  • 28 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Suite – honeymoon, sjøutsikt

10,0 av 10
Suverent
(1 anmeldelse)
  • Havneutsikt
  • 60 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Rom – standard

10,0 av 10
Suverent
(2 anmeldelser)
  • Hageutsikt
  • 19 m²
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Double garden view

  • 18 m²
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Rom

  • Plass til 4 personer
  • Wi-fi inkludert

Double superior sea view

  • 28 m²
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert
Mod logo
Logg på for å se aktuelle rabatter og fordeler. Jo mer du reiser, jo flere fordeler får du!

Om området

Hotel Villa Turka ligger i nærheten av stranden i bydelen Alanya sentrum i Alanya. Et par lokale landemerker er Det røde tårn og Alanya fyrtårn, mens Kleopatra-stranden og Damlataş-hulene kan friste med vakre naturomgivelser. Alanya skipsverft og Alanya kultursenter er også verdt et besøk. Fridykking, snorkling og vannskikjøring er blant de aktivitetene du kan bli med på her. Du kan dessuten oppleve naturen i området gjennom ridning. Se vår reiseguide til Alanya
Kart
Tophane Mh. Kargi Sk. No:7, Alanya, Antalya, 07400

Hva som finnes i nærheten

  • Alanya havn
    Alanya havn
    3 min gange - 0.3 km
  • Alanya slott
    Alanya slott
    15 min gange - 1.3 km
  • Det røde tårn
    2 min gange - 0.2 km
  • Atatürk torg
    13 min gange - 1.2 km
  • Damlataş-hulene
    15 min gange - 1.3 km

Transport

  • Gazipasa (GZP-Gazipasa - Alanya) - 50 min kjøring

Restauranter

  • Harbour Kitchen & Bar
    7 min gange
  • Mahperi
    11 min gange
  • Harry's Pub
    13 min gange
  • Ömeroğlu Yeni Nesil Meyhane Lounge Bar
    6 min gange
  • Kaleiçi Meyhanesi Alanya
    7 min gange

Om dette overnattingsstedet

Hotel Villa Turka

  • Hotell nær Kleopatra-stranden
  • Terrasse, kaffebar/kafé og hage er bare noen av fasilitetene du kan dra nytte av, hvis du velger Hotel Villa Turka. Det tilbys wi-fi på rommet (inkludert), og gjestene kan se frem til fasiliteter som bibliotek og renseri-/vaskeritjenester.
  • Du kan også glede deg over fordeler som dette:
    • Utendørsbasseng med solsenger og parasoller
    • Selvbetjent parkering (inkludert)
    • Frokost med lokale retter (mot betaling), flyplasstransport (mot betaling) og concierge-tjenester
    • Bagasjeoppbevaring, kaffe/te i fellesområdet og døgnåpen resepsjon
    • I anmeldelsene fra gjestene snakker mange varmt om den vennlige betjeningen
  • Romfasiliteter
  • Alle gjesterommene er individuelt innredede og kan skilte med komfort i form av putemeny og safe med plass til bærbar PC samt goder som klimaanlegg og eget spiseområde.
  • Her er noen flere romfasiliteter:
    • Allergivennlig sengetøy, sengetøy i egyptisk bomull og Select Comfort-senger
    • Privat bad med designertoalettartikler og badekar eller dusj
    • LCD-TV med Parabol-TV
    • Eget spiseområde, vannkoker og daglig rengjøring

Lignende overnattingssteder

Overnattingsstedets fasiliteter

Internett

  • Tilgjengelig på alle rom: wi-fi (inkludert)
  • Tilgjengelig i noen fellesområder: wi-fi (inkludert)

Parkering og transport

  • Ekstern parkering innenfor 150 meter er inkludert
  • Transport til og fra flyplassen tilbys mot betaling (på forespørsel hele døgnet)
  • Parkering på stedet (inkludert)
  • Begrenset ubetjent parkering på stedet

Mat og drikke

  • Lokal frokost serveres daglig fra kl. 09.00 til kl. 10.30 og koster TRY 100 per person
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Kaffe og te på fellesområder
  • Snackbar/delikatesseutsalg

Restauranter på stedet

  • Cafe Turka

Opplevelser

  • Bibliotek
  • Bordtennis
  • Utendørsbasseng

Familievennlige fasiliteter

  • Lydisolerte rom
  • Separat spiseområde på rommet
  • Snackbar/delikatesseutsalg
  • Vaskerifasiliteter

Fasiliteter

  • Aviser i lobbyen (inkludert)
  • Bagasjeoppbevaring
  • Døgnåpen resepsjon
  • Safe i resepsjonen
  • Vaskerifasiliteter

Gjestetjenester

  • Concierge-tjenester
  • Hjelp til bestilling av turer og billetter
  • Rengjøring (daglig)
  • Renseri-/vaskeritjeneste

Utendørs

  • Hage
  • Parasoller ved bassenget
  • Piknikområde
  • Solsenger ved bassenget
  • Terrasse

Tilgjengelighet

  • Hvis du har spesifikke tilgjengelighetsbehov, må du kontakte overnattingsstedet via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen du mottok etter bestilling.
  • Øvre etasjer kan kun nås via trapper

Mer

  • 2 bygninger
  • 2 etasjer
  • Bankettsal
  • Bygget i 1855
  • Myggnett
  • Peis i lobbyen
  • Røyking er ikke tillatt

Romfasiliteter

Soverom

  • Allergivennlig sengetøy
  • Blendingsgardiner
  • Dundyne
  • Select Comfort-madrass
  • Sengetøy i egyptisk bomull
  • Utvalg av puter

Bad

  • Badekar eller dusj
  • Designertoalettartikler
  • Håndklær (inkludert)
  • Hårføner
  • Privat bad
  • Tøfler

Underholdning

  • Betalingsfilmer
  • LCD-TV med satellittkanaler

Mat og drikke

  • Minibar
  • Romservice
  • Separat spiseområde
  • Vannkoker

Mer

  • Air conditioning (termostatstyrt)
  • Individuell innredning
  • Individuell møblering
  • Lydisolerte rom
  • Mobilnøkkel
  • Safe med plass til laptop

Regler

Innsjekking

Innsjekkingen er fra kl. 15.00 til når som helst

Utsjekking

Utsjekking før kl. 12.00

Spesielle innsjekkingsinstruksjoner

Dette overnattingsstedet tilbyr transport fra flyplassen (betaling kan kreves). Gjestene må kontakte overnattingsstedet før reisen ved hjelp av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen for å gi informasjon om ankomsten
En resepsjonist vil ta imot gjestene ved ankomst
Informasjon fra overnattingsstedet kan bli oversatt ved hjelp av automatiserte oversettelsesverktøy

Adgangsmåter

Bemannet resepsjon

Kjæledyr

Verken kjæledyr eller servicedyr er tillatt

Barn og ekstrasenger

Barn er velkomne
1 barn, opptil 6 år, kan overnatte uten ekstra kostnader på rommet til foreldre eller foresatte dersom det bruker sengene som allerede finnes på rommet
Barnesenger (for spedbarn) er ikke tilgjengelige

Overnattingsstedets betalingsmåter

Viktig informasjon

Valgfrie tillegg

  • Pris for frokost med lokale retter: ca. TRY 100 per person
  • Avgift for flyplasstransport per voksen: 333 TRY (én vei)

Listen ovenfor er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.

Viktig å vite

Dette overnattingsstedet forvaltes av en profesjonell vert, og overnattingsvirksomheten er knyttet til vedkommendes bransje, bedrift eller yrke.
Det kan pålegges avgifter for ekstra personer, og denne avgiften kan variere avhengig av overnattingsstedets egne regler
Legitimasjon med bilde utstedt av offentlig myndighet samt kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kan være påkrevd ved innsjekking, i tilfelle det skulle oppstå uforutsette utgifter
Spesielle forespørsler avhenger av tilgjengelighet ved innsjekking og kan koste ekstra. Spesielle forespørsler kan ikke garanteres oppfylt
Dette overnattingsstedet godtar debetkort og kontanter
Kontantløse transaksjoner er mulig
Overnattingsstedet har følgende sikkerhetstiltak: brannslukningsapparat
Dette overnattingsstedet har utendørsområder, som balkonger, verandaer og terrasser, som kanskje ikke passer for barn. Hvis du har bekymringer, anbefaler vi at du kontakter overnattingsstedet før ankomst for å bekrefte at de har et tilgjengelig rom som passer for deg
Overnattingsstedets registreringsnummer: 2022-07-0678
Hvis du avbestiller oppholdet ditt, er du underlagt vertens avbestillingsregler. I henhold til EUs forskrifter om forbrukerrett gjelder ikke angreretten ved bestilling av overnattingssted.

Verdt å nevne

Dette overnattingsstedet har ikke heis
Dette overnattingsstedets grunnregel er å avvise enkelte bestillinger for gruppebegivenheter eller fester, inkludert utdrikningslag
Ingen dyr, inkludert servicedyr, er tillatt på dette overnattingsstedet

Ofte stilte spørsmål

Har Hotel Villa Turka basseng?

Ja, dette overnattingsstedet har et utendørsbasseng.

Hvor mye koster det å bo på Hotel Villa Turka?

Per 26. aug. 2026 har vi funnet en startpris på 1 148 kr, inkludert skatter og avgifter, for én natt for 2 voksne på Hotel Villa Turka den 4. sep. 2026. Prisen er basert på den laveste prisen per natt funnet i løpet av de siste 24 timene for opphold i løpet av de neste 30 dagene. Prisene kan endre seg. Velg datoer for å se mer nøyaktige priser.

Er det tillatt med kjæledyr på Hotel Villa Turka?

Nei, kjæledyr er ikke tillatt på dette overnattingsstedet.

Hvor mye koster det å parkere på Hotel Villa Turka?

Ubetjent parkering er inkludert på dette overnattingsstedet. Det finnes også gratis parkering i nærområdet.

Når kan man sjekke inn på Hotel Villa Turka?

Innsjekkingen er fra kl. 15.00 til når som helst.

Når må man sjekke ut på Hotel Villa Turka?

Utsjekkingstidspunktet er kl. 12.00.

Tilbyr Hotel Villa Turka transport til flyplassen?

Ja, det tilbys flyplasstransport (tilgjengelig på forespørsel). Du må betale TRY 333 per kjøretøy.

Hvor ligger Hotel Villa Turka?

Dette hotellet ligger i Alanya sentrum og 2 kilometer unna Alanya skipsverft og Kleopatra-stranden. Dessuten ligger Etnografisk museum og Det røde tårn kun 10 minutter unna.

Kan jeg avbestille gratis og få full refusjon?

Ja. Fordi det er viktig å vise fleksibilitet tilbyr overnattingsstedet gratis avbestilling for utvalgte rompriser. Ta en titt på avbestillingsreglene til overnattingsstedet på nettstedet vårt for å få mer informasjon om eventuelle unntak eller krav.