Formentin Terme

Overnattingsstedets klasse: 3

Velg datoer for å se priser

Anmeldelser

8,6 av 10 –
Utmerket

Populære fasiliteter

  • Basseng
  • Boblebad
  • Spa
  • Kjæledyrvennlig
  • Inkludert parkering
  • Wi-fi inkludert
Den nåværende prisen er 1 430 kr
inkludert skatter og avgifter
2. sep.–3. sep.

Romalternativer

Enkeltrom – basic

  • 12 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Wi-fi inkludert

Enkeltrom – comfort

8,0 av 10
Veldig bra
(1 anmeldelse)
  • 15 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 1 person
  • 1 queensize-seng
  • Wi-fi inkludert

Dobbeltrom – comfort

10,0 av 10
Suverent
(1 anmeldelse)
  • 18 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Dobbeltrom – classic

  • 20 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Dobbeltrom – deluxe

  • 20 m²
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert

Enkeltrom – deluxe

9,4 av 10
Suverent
(3 anmeldelser)
  • 15 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 1 person
  • 1 queensize-seng
  • Wi-fi inkludert

Dobbeltrom – superior

  • 20 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Wi-fi inkludert
Mod logo
Logg på for å se aktuelle rabatter og fordeler. Jo mer du reiser, jo flere fordeler får du!

Om området

Formentin Terme ligger i sentrum og i nærheten av en golfbane i Abano Terme. Et par lokale landemerker er Basilica di Sant'Antonio di Padova og Conte Emo Capodilista vinprodusent, mens Columbus termalbad og Spa på Petrarca Hotel Terme kan friste med morsomme aktiviteter. Sommerfuglhuset Feenes skog og Minotaurens labyrint er også verdt et besøk. Ta med deg køllene til golfbanen i nærheten, eller utforsk den flotte naturen i området med utendørsaktiviteter som turer til fots eller med sykkel og terrengsykling. Se vår reiseguide til Abano Terme
Kart
Via Pietro d'Abano 15, Abano Terme, PD, 35031

Hva som finnes i nærheten

  • Montirone-parken
    Montirone-parken
    2 min gange - 0.2 km
  • San Daniele-parken
    San Daniele-parken
    3 min gange - 0.3 km
  • Urbano Termale-parken
    Urbano Termale-parken
    5 min gange - 0.4 km
  • Columbus termalbad
    Columbus termalbad
    13 min gange - 1.1 km
  • Amleto og Donato Sartori internasjonale maskemuseum
    Amleto og Donato Sartori internasjonale maskemuseum
    7 min kjøring - 2.5 km

Transport

  • Abano stasjon - 8 min kjøring
  • Marco Polo flyplass (VCE) - 56 min kjøring

Restauranter

  • Secret Bar
    2 min gange
  • Tankard
    8 min gange
  • Piccadilly
    12 min gange
  • Bar Sagittario
    5 min gange
  • Speak Easy Bar
    6 min gange

Om dette overnattingsstedet

Formentin Terme

  • Hotell ved siden av en golfbane
  • Fasiliteter som terrasse, vaskeritjenester og bar står på menyen hos Formentin Terme. Skjem bort deg selv med rensende kroppsinnpakning, manikyr og pedikyr og kroppsbehandlinger på Ephira Wellness Center, stedets spa. I tillegg til fasiliteter som treningssenter og dampbad får gjestene tilgang til wi-fi på rommet (inkludert).
  • Du kan også glede deg over fordeler som dette:
    • Innendørsbasseng og utendørsbasseng med solsenger og parasoller
    • Selvbetjent parkering (inkludert)
    • Sykkelutleie (inkludert), flyplasstransport (mot betaling) og tilgang til innendørsbasseng i nærheten
    • Tilgang til helsestudio i nærheten, massasje-/behandlingsrom og salgsautomat
  • Romfasiliteter
  • Alle de 70 rommene kan friste med goder i form av klimaanlegg i tillegg til fasiliteter som wi-fi (inkludert) og safe.
  • Her er noen ekstra fasiliteter:
    • Bad med bidé og badekar eller dusj
    • 15 tommers TV med Parabol-TV
    • Garderobeskap, daglig rengjøring og skrivebord

Lignende overnattingssteder

Overnattingsstedets fasiliteter

Internett

  • Tilgjengelig på alle rom: wi-fi (inkludert)
  • Tilgjengelig i noen fellesområder: wi-fi (inkludert)

Parkering og transport

  • Ekstern parkering er inkludert
  • Transport til og fra flyplassen (mot betaling) på forespørsel
  • Parkering på stedet (inkludert)
  • Begrenset ubetjent parkering på stedet

Mat og drikke

  • Bar/lounge
  • Kaffe og te på fellesområder
  • Restaurant
  • Snackbar/delikatesseutsalg

Opplevelser

  • 2 boblebad
  • Badstue
  • Dampbad
  • Innendørsbasseng
  • Innendørsbasseng (gjestetilgang)
  • Spa med full service
  • Sykkelutleie (inkludert)
  • Treningsrom
  • TV på fellesområdene
  • Utendørsbasseng
  • Utendørsbasseng (gjestetilgang)

Familievennlige fasiliteter

  • Adgang til innendørsbasseng i nærheten
  • Adgang til utendørsbasseng i nærheten
  • Lydisolerte rom
  • Snackbar/delikatesseutsalg
  • Vaskerifasiliteter

Fasiliteter

  • Aviser i lobbyen (inkludert)
  • Bagasjeoppbevaring
  • Døgnåpen resepsjon
  • Safe i resepsjonen
  • Salgsautomat
  • Vaskerifasiliteter

Gjestetjenester

  • Concierge-tjenester
  • Flerspråklig personale
  • Hjelp til bestilling av turer og billetter
  • Rengjøring (daglig)

Utendørs

  • I en regional park
  • Parasoller ved bassenget
  • Solsenger ved bassenget
  • Terrasse

Spa med full service

  • 3 behandlingsrom
  • Ansiktsbehandlinger
  • Aromaterapi
  • Ayurvedisk behandling
  • Badstue
  • Boblebad
  • Body wrap-behandlinger
  • Dampbad
  • Detox wrap-behandlinger
  • Gytjebad
  • Kroppsskrubb
  • Manikyr/pedikyr
  • Massasje
  • Tyrkisk bad
  • Varme kilder / mineralkilder

Tilgjengelighet

  • Hvis du har spesifikke tilgjengelighetsbehov, må du kontakte overnattingsstedet via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen du mottok etter bestilling.
  • Godt opplyst vei til inngangen
  • Heis (dørbredde: 80 cm)
  • Rullestolvennlig (kan ha begrensninger)
  • Rullestolvennlig adgang til heis
  • Trappefri adkomst til inngangen

Mer

  • 1 bygning
  • 3 etasjer
  • Bygget i 1950
  • Røyking er ikke tillatt

Romfasiliteter

Soverom

  • Sengetøy

Bad

  • Badekar eller dusj
  • Bidé
  • Håndklær (inkludert)
  • Hårføner
  • Privat bad

Underholdning

  • 15-tommers TV med satellittkanaler

Mat og drikke

  • Begrenset romservice
  • Minibar

Mer

  • Air conditioning
  • Lydisolerte rom
  • Safe
  • Skrivebord
  • Telefon

Regler

Innsjekking

Innsjekkingen er fra kl. 14.00 til kl. 21.00
Tidlig innsjekking avhenger av tilgjengelighet
Sen innsjekking avhenger av tilgjengelighet
Minstealder for innsjekking er 18 år

Utsjekking

Utsjekking før kl. 10.00
Sen utsjekking avhenger av tilgjengelighet
Et gebyr påløper ved sen utsjekking

Spesielle innsjekkingsinstruksjoner

Dette overnattingsstedet tilbyr transport fra flyplassen (betaling kan kreves). For å avtale henting må gjestene kontakte overnattingsstedet 24 timer før ankomst ved bruk av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen
Gjestene må kontakte overnattingsstedet i forkant for å få innsjekkingsinstruksjoner. En resepsjonist vil ta imot gjestene ved ankomst
Du må kontakte overnattingsstedet via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen minst 24 timer før ankomst for å avtale når/hvordan innsjekking skal skje
Du må kontakte overnattingsstedet på forhånd via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen hvis du planlegger å ankomme etter kl. 21.00
Informasjon fra overnattingsstedet kan bli oversatt ved hjelp av automatiserte oversettelsesverktøy

Adgangsmåter

Bemannet resepsjon

Kjæledyr

Kjæledyr er tillatt mot et tillegg på EUR 25 per kjæledyr, per opphold, og et depositum på EUR 25 per opphold
Servicedyr er velkomne og fritatt fra gebyrer
Hunder er de eneste kjæledyrene som er velkomne
Maksimalt 1 (opptil 15 kg per kjæledyr)

Barn og ekstrasenger

Barn er velkomne

Overnattingsstedets betalingsmåter

Viktig informasjon

Avgifter

Du må betale følgende avgifter på overnattingsstedet (skatter kan være inkludert):

  • Depositum: EUR 5 per opphold
  • Lokale myndigheter pålegger en avgift: EUR 2.00 per person, per natt, opptil 7 netter. Avgiften gjelder ikke for barn under 16 år.

Vi har tatt med alle kostnadene overnattingsstedet har oppgitt til oss.

Valgfrie tillegg

  • Depositum for kjæledyr: 25 EUR per opphold
  • Kjæledyravgift: EUR 25 per kjæledyr, per opphold
  • Det kreves ikke betaling for servicedyr
  • Sen utsjekking er mulig mot et gebyr (med forbehold om tilgjengelighet)
  • Avgift for safe på rommet: 5 EUR per opphold
  • Avgift for fasiliteter: EUR 20 per person per dag. Inkluderer tilgang til spa

Listen ovenfor er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.

Viktig å vite

Dette overnattingsstedet forvaltes av en profesjonell vert, og overnattingsvirksomheten er knyttet til vedkommendes bransje, bedrift eller yrke.
Det kan pålegges avgifter for ekstra personer, og denne avgiften kan variere avhengig av overnattingsstedets egne regler
Legitimasjon med bilde utstedt av offentlig myndighet samt kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kan være påkrevd ved innsjekking, i tilfelle det skulle oppstå uforutsette utgifter
Spesielle forespørsler avhenger av tilgjengelighet ved innsjekking og kan koste ekstra. Spesielle forespørsler kan ikke garanteres oppfylt
Dette overnattingsstedet godtar debetkort og kontanter
Overnattingsstedet har følgende sikkerhetstiltak: brannslukningsapparat
Dette overnattingsstedet har utendørsområder, som balkonger, verandaer og terrasser, som kanskje ikke passer for barn. Hvis du har bekymringer, anbefaler vi at du kontakter overnattingsstedet før ankomst for å bekrefte at de har et tilgjengelig rom som passer for deg
Hvis du avbestiller oppholdet ditt, er du underlagt vertens avbestillingsregler. I henhold til EUs forskrifter om forbrukerrett gjelder ikke angreretten ved bestilling av overnattingssted.

Verdt å nevne

Alle gjester, inkludert barn, må være til stede ved innsjekking og vise frem pass eller offentlig utstedt legitimasjon med bilde
Som følge av nasjonale reguleringer, er det ikke mulig å betale mer enn EUR 5000 i kontanter på dette overnattingsstedet. For å få mer informasjon kan du kontakte overnattingsstedet ved å bruke kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen
Massasjetjenester og spabehandlinger må forhåndsbestilles. For å bestille kan du kontakte overnattingsstedet før ankomst ved å bruke kontaktinformasjonen i bestillingsbekreftelsen

Overnattingsstedsklasse

Dette overnattingsstedet har fått sin offisielle stjernerangering fra the local rating authority.

Ofte stilte spørsmål

Har Formentin Terme basseng?

Ja, dette overnattingsstedet har et innendørsbasseng og et utendørsbasseng.

Hvor mye koster det å bo på Formentin Terme?

Per 30. aug. 2026 har vi funnet en startpris på 1 430 kr, inkludert skatter og avgifter, for én natt for 2 voksne på Formentin Terme den 2. sep. 2026. Prisen er basert på den laveste prisen per natt funnet i løpet av de siste 24 timene for opphold i løpet av de neste 30 dagene. Prisene kan endre seg. Velg datoer for å se mer nøyaktige priser.

Er det tillatt med kjæledyr på Formentin Terme?

Ja, dette overnattingsstedet tillater hunder (maksimalt 1) med en vekt på opptil 15 kg per dyr. Du må betale et depositum på EUR 25 per opphold og et gebyr på EUR 25 per kjæledyr, per opphold. Ingen betaling for servicedyr.

Hvor mye koster det å parkere på Formentin Terme?

Ubetjent parkering er inkludert på dette overnattingsstedet. Det finnes også gratis parkering i nærområdet.

Når kan man sjekke inn på Formentin Terme?

Innsjekkingen er fra kl. 14.00 til kl. 21.00. Sen innsjekking er tilgjengelig i et begrenset tidsrom.

Når må man sjekke ut på Formentin Terme?

Utsjekkingstidspunktet er kl. 10.00. Sen utsjekking er tilgjengelig mot et gebyr (med forbehold om tilgjengelighet).

Tilbyr Formentin Terme transport til flyplassen?

Ja, det tilbys flyplasstransport (tilgjengelig på forespørsel). Betalingen gjelder tur-retur.

Hvor ligger Formentin Terme?

Dette hotellet med spa ligger midt i hjertet av Abano Terme og 5 minutters gange unna Montirone-parken og San Daniele-parken. Dessuten ligger Urbano Termale-parken og Columbus termalbad kun 15 minutter unna.

Kan jeg avbestille gratis og få full refusjon?

Ja. Fordi det er viktig å vise fleksibilitet tilbyr overnattingsstedet gratis avbestilling for utvalgte rompriser. Ta en titt på avbestillingsreglene til overnattingsstedet på nettstedet vårt for å få mer informasjon om eventuelle unntak eller krav.