Macleod Heilan Tours-guiden henter gruppen på stedet dere har valgt, og vi er klare til å dra ut av byen og inn i høylandet. De neste 3 dagene er delt inn i et mer detaljert program som kan endres eller justeres hvis tiden tillater det.
Merk:
Når du bestiller, vennligst gi oss beskjed om hvor gruppen din har bestilt de to overnattingene som kreves, og det foretrukne stedet for henting/avlevering. Overnattingsstedet må ligge innenfor en radius på 16 km fra landsbyen Kyleakin på sørenden av øya. Dette kan omfatte landsbyene Kyle, Balmacara, Broadford, Breakish, Plockton og selvfølgelig selve Kyleakin. Vi kan reise utenfor disse stedene, men da mot et pristillegg.
Dag 1
Første stopp er den vakre, fredede landsbyen Luss ved Loch Lomond. Etter forfriskninger og fotografering fortsetter vi nordover inn i høylandet og inn i Glencoe, hvor vi stopper for å fotografere det mest fotograferte fjellet i Skottland, Buchaille Etive Mor, og de berømte Three Sisters. Vi spiser lunsj i Lochaber-området før vi drar ut for å se Glenfinnan-viadukten. Deretter kjører vi tilbake til Fort William, hvor vi stopper for å ta bilder ved slottsruinen Inverlochy Castle før vi kjører opp gjennom Glen Shiel, forbi de fem søstrene i Kintail og “Over the Sea to Skye” via Skye Bridge.
Dag 2
I dag skal du oppleve den storslåtte Isle of Skye, kåret til den fjerde beste øya av National Geographic. Hva er vel bedre enn å nyte den sammen med en guide som er oppvokst på øya? Vi gjør vårt første stopp ved Sligachan, der vi kan beundre de svarte og røde Cuillin-fjellene. Muligens vasker vi ansiktet i elven Sligachan (legenden sier at den gir evig skjønnhet!) Vi kjører den korte strekningen til Fairy Pools, der det er mulig å gå opp til hovedbassengene og ta det spektakulære bildet. Etter en fottur er den beste måten å slappe av på en “Wee Dram”, så vi besøker det berømte whiskydestilleriet Talisker Whisky Distillery før vi drar til byen Portree for å spise lunsj. Etter lunsj fullfører vi den imponerende Trotternish Ridge-rundturen og ser berømte severdigheter som Old Man of Storr, Mealt Falls, en imponerende sjøfoss med Kilt Rock i bakgrunnen, Lealt Falls, Storbritannias største jordskred, Quiraing, som har vært brukt i mange filmer, før vi avslutter dagen i Fairy Glen.
Dag 3
Vi legger Skye bak oss og har fortsatt så mye å se når vi reiser sørover. Dagens første stopp er Skottlands mest fotograferte slott, Eilean Donan, som er et “kjeksblikkslott”. Derfra kjører vi til Loch Ness, hvor det er mulig å nyte Loch fra vannet, og det er også tid til å utforske landsbyen Fort Augustus og Caledonian Canal. Etter lunsj kjører vi mot Spean Bridge og utsiktspunktet Ben Nevis (Commando Memorial) og nyter den storslåtte utsikten over Nevis Range før vi kjører østover og sørover via Lagoon Road inn i Cairngorm nasjonalpark. Vi tar oss gradvis gjennom Cairngorms og ned mot “Big Tree Country” Perthshire, forbi Dalwhinnie Whisky Distillery og Blair Castle. Vi gjør et siste stopp på turen i den vakre byen Pitlochry, som er porten mellom Highlands og Lowlands, og som ble berømt gjennom dronning Victoria og prins Albert, som jevnlig kom på besøk. Vi avslutter turen på det valgte leveringsstedet.